14 Ianuarie 2014
2649 Vizualizari | 0 Comentarii
Dan Nistor
Dupa ce a fost la un pas sa semneze cu Steaua în vara, Dan Nistor a ajuns pâna la urma în Ligue 1, la Evian. Francezii au platit 800.000 de euro în schimbul mijlocasului, însa acesta nu a avut parte de multe sanse în Hexagon.

Conform publicatiei locale "Pandurul", Nistor va reveni în aceasta iarna la fosta sa formatie, sub forma de împrumut pâna la finalul sezonului. Fotbalistul de 25 de ani a prins doar 6 meciuri în Ligue 1, niciunul integral pe teren.

Partida cu cele mai multe minute bifate de jucatorul român a fost cea cu Lorient (0-4), singura începuta ca titular, pe parcursul careia a fost schimbat la pauza. El va face jonctiunea cu lotul lui Cristi Pustai în Antalya, acolo unde Pandurii va sustine primul stagiu de pregatire, în perioada 17 - 31 ianuarie. Nistor a mai evoluat pentru echipa gorjeana din 2010 si pâna în startul actualei stagiuni de campionat. În cele 97 de meciuri jucate în Liga 1 pentru Pandurii, mijlocasul a marcat de 9 ori. La partida cu Olympique Marseille, din acest weekend, Nistor nu a fost nici macar convocat în lot de antrenorul lui Evian.