Sarbatoare in Gruia! CFR si-a ingenuncheat rivala in ultimele secunde ale derbiului

30 Septembrie 2014
432 Vizualizari | 0 Comentarii
CFR Cluj a castigat derbiul cu Universitatea, scor 1-0, gratie unui gol reusit in ultimul minut de joc de Tiago Lopes.

Intrat pe teren in minutul 65, Lopes a reusit sa inscrie dupa o faza confuza in careul advers, ajutat si de devierea unui fundas advers. CFR castiga astfel duelul cu rivala din oras, scor 1-0, desi fanii s-ar fi asteptat la o victorie mai categorica, tinand cont de faptul ca ”feroviarii” au jucat aproape o ora in superioritate numerica.

Gratie acestui rezultat, CFR egaleaza Steaua in fruntea clasamentului Ligii 1, in timp ce ”U” intra in zona ”fierbinte” a campionatului.

CFR Cluj: Felgueiras - Susic, Larie, Rada, Camora - Muniru, Monroy - Jakolis, Guima, Ivanovski  - Tade.

U Cluj: Veselovski - Ciupe, Skvorc, Ninu, Musat - Bucsa, Lungu  - Paulinho, Cristocea, Viveiros - Mengolo.