Seara de cosmar pentru Razvan Rat

31 Martie 2014
755 Vizualizari | 0 Comentarii
Razvan Rat
Internationalul roman Razvan Rat a ramas cu o amintire de cosmar dupa meciul de sambata seara de pe Santiago Bernabeu. Rat a trait o mare umilinta atat la nivel colectiv, cat si individual. Real Madrid a facut instructie cu Rayo Vallecano, o concitadina care a incercat sa se ridice la nivelul adversarului si chiar a reusit sa o faca, dar numai in prima repriza. Echipa lui Carlo Ancelotti a intrat in avantaj minim la cabine, dupa reusita lui Cristiano Ronaldo din minutul 15, insa uraganul avea sa se dezlantuie abia dupa pauza. Daniel Carvajal a facut 2-0 la zece minute dupa reluarea jocului, dupa care a intrat in scena galezul Gareth Bale. Mijlocasul ofensiv transferat de la Tottenham a marcat o dubla in trei minute, iar la a doua reusita l-a ridiculizat pe Razvan Rat cu o trecere in mare viteza pe langa jucatorul nostru. Alvaro Morato a inchis tabela cu 12 minute inaintea finalului si a definitivat manita pentru Real Madrid in duelul citadin cu Rayo. Rat a ramas pana la final martor la umilinta traita de formatia sa.