Simona Halep, despre meciul de foc de la Sydney: Stiu ce am de facut

12 Ianuarie 2016
454 Vizualizari | 0 Comentarii
Simona Halep
Simona Halep a vorbit marti despre meciul de foc pe care il va avea in sferturile de finala ale turneului WTA de la Sydney.

A doua jucatoare a lumii a explicat ca isi cunoaste foarte bine urmatoarea adversara, pe Karolina Pliskova, si stie cum sa joace impotriva ei.

"Nu vreau sa ma opresc in momentul acesta, vreau sa joc si sa raman concentrata. Stiu cum joaca Pliskova si stiu ce am de facut pe teren impotriva ei. Abia astept sa intalnesc adversare puternice pentru ca in astfel de meciuri vezi care este nivelul tau real.

Simt ca sunt mai puternica dupa perioada de pregatire. Ma simt mai bine, servesc mai bine, deci totul merge in directia potrivita", a declarat Simona.

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala de la Sydney dupa ce a invins-o cu emotii pe Caroline Garcia, din Franta.

Romanca s-a impus in trei seturi, scor 6-4, 2-6, 6-1, la capatul unei partide in care a acuzat si probleme medicale.

In sferturile de finala, Simona o va intalni pe Karolina Pliskova, locul 11 in clasamentul WTA.