SIMONA HALEP - GARBINE MUGURUZA // Cum poate face Halep diferenta in semifinala Roland Garros

7 Iunie 2018
1217 Vizualizari | 0 Comentarii

SIMONA HALEP - GARBINE MUGURUZA // Semifinala de la Roland Garros dintre Simona Halep si Garbine Muguruza va incepe dupa ora 16:00, LIVE pe realitatea.net.

SIMONA HALEP - GARBINE MUGURUZA // Simona Halep si Garbine Muguruza sunt doua jucatoare care de cativa ani lupta pentru premiile si titlurile cele mai mari. Aproape ca nu pot exista stiluri si staturi mai diferite, un duel care opune inaltimea si forta de o parte, agilitatea si constructia de cealalta. Un duel in care, pana acum, avantajata a fost iberica, ea izbutind sa-si impuna jocul in trei din cele patru meciuri disputate, conform GSP.

Cand Muguruza e in zona, cand serveste bine si ia mingea repede, directionand-o tare si decisiv, putine adversare ii pot face fata. Poate confirma acest lucru inclusiv Serena Williams, poate cea mai puternica jucatoare din istorie, invinsa in minimum de seturi in finala de la Roland Garros 2016 de iberica. Sau Venus Williams, pe care a depasit-o in ultimul act de la Wimbledon, de anul trecut. Sau Samantha Stosur, careia i-a lasat doar doua game-uri in turul al 3-lea. Sau Maria Sarapova, pe care a scos-o ieri din turneu cu 6-2, 6-1.

SIMONA HALEP - GARBINE MUGURUZA // Simona Halep a stat mai mult pe teren in aceste 5 meciuri adunate, dar asta numai din cauza partidei de ieri, cea cu Angelique Kerber, de doua ore si 14 minute. Pana la sferturi fusesera 5 ore si 10 minute, comparabile cu cele 4 ore si 53 de minute ale spaniolei, a mai scris sursa citata.

Constanteanca de 26 de ani a ajuns la un total de 7h24, in timp ce iberica a pus doar o ora si 10 minute peste cel anterior, pentru 6h03 inaintea semifinalei. Nu pare sa fie insa o diferenta semnificativa, ambele au avut timp suficient pentru recuperare si pregatirea meciului de azi.

Page time :0.0848 (s) | 32 queries | Mysql time :0.024506 (s)