Simona Halep nu a scapat de problemele medicale: Ce spune despre accidentare

13 Ianuarie 2016
486 Vizualizari | 1 Comentarii
Simona Halep 1
Simona Halep nu a scapat de problemele medicale si a marturist ca inca resimte dureri la piciorul stang, acolo unde a acuzat o accidentare in finalul anului trecut.

Numarul 2 WTA a explicat ca durerile au aparut in debutul setului secund al meciului cu cehoaica Pliskova, din sferturile de finala de la Sydney, insa acestea au disparut rapid.

Halep mai spune ca nu se pune problema sa nu evolueze joi, in semifinale.

"O sa fac un masaj si o sa fiu pregatita pentru semifinala. Sunt ok, putin obosita, insa este normal pentru ca este doar al doilea meci al anului pentru mine.

Am resimtit dureri in al doilea game din setul secund, insa dupa acel game durerile au disparut", a spus Simona la conferinta de presa.

Simona Halep
s-a calificat, miercuri dimineata, in semifinalele turneului WTA de la Sydney dupa o victorie splendida.

Romanca a trecut in doua seturi, scor 6-4, 7-5, de o adversara de top, este vorba despre Karolina Pliskova, numarul 11 WTA.