Simona Halep s-a calificat in sferturi la Roland Garros

4 Iunie 2018
669 Vizualizari | 0 Comentarii
Simona Halep 3

Simona Halep s-a calificat luni dupa-amiaza in sferturile de finala ale Grand Slam-ului de la Roland Garros.

Ocupanta locului 1 in clasamentul WTA a invins-o categoric in optimile de finala pe favorita numarul 16, belgianca Elise Mertens.

6-2, 6-1 a fost scorul partidei dintre cele doua tenismene, care a durat mai putin de o ora.

Revenita pe arena centrala Phillipe Chatrier, dupa ce in 16-imi a jucat pe terenul cu numarul 18, Simona a jucat incantator si nu i-a lasat nicio sansa belgiencei care anul acesta a castigat trei turnee WTA si a ajuns pana in semifinale la Australian Open.

Elise Mertens a facut fata ritmului impus de Simona doar in primele game-uri ale jocului, insa, pe masura ce meciul a progresat, tenismena belgiana s-a stins.

De altfel, in setul secund, Mertens n-a contat, iar Simona, cu un serviciu excelent, a defilat in fata putinilor spectatori prezenti pe arena centrala de la Roland Garros.

Mai departe, in sferturile de finala ale Openului din capitala Frantei, Simona o va intalni pe invingatoarea partidei dintre Caroline Garcia (fav.7) si Angelique Kerber (fav.12).

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, partida dintre Simona Halep (favorita numarul 1) si belgianca Elise Mertens (favorita numarul 16), din cadrul optimilor de finala ale Grand Slam-ului de la Roland Garros.

Page time :0.1177 (s) | 32 queries | Mysql time :0.018052 (s)