Simona Halep se califica fara probleme in semifinale la Shenzhen

8 Ianuarie 2015
516 Vizualizari | 0 Comentarii
Simona Halep
Simona Halep s-a calificat in semifinalele turneului de la Shenzhen (China), dupa ce a invins-o pe sarboaica Aleksandra Krunici, scor 6-3, 6-3.

Primul set a inceput spectaculos, cu trei break-uri in primele patru game-uri, doua pentru Simona Halep si una pentru Aleksandra Krunici.

Avantajul luat a fost suficient pentru Simona Halep, care a castigat primul set cu scorul 6-3.

In setul secund, Halep a inceput cu un nou break, a fost egalata la trei, dar apoi a revenit imediat si a facut 4-3. Acest break i-a fost suficient Simonei pentru castigarea setului secund cu 6-3.

In semifinale, Simona Halep se va duela cu Saisai Zheng din China, ocupanta locului 97 in clasamentul WTA.

Pentru sportiva noastra, va fi prima intalnire directa cu adversara in varsta de 20 de ani.

Semifinala va avea loc vineri, la o ora ce va fi stabilita ulterior.