Studentii UBB au castigat mai multe medalii la Campionatelor universitare de Judo desfasurate la Sibiu

9 Mai 2017
933 Vizualizari | 0 Comentarii
Judo

Studentii Universitatii Babes-Bolyai s-au clasat pe primele pozitii ale Campionatelor universitare de Judo desfasurate, in perioada 3-5 mai 2017, la Sibiu.

La finalul competitiei, echipa de fete a Universitatii Babes-Bolyai a ocupat locul I, in timp ce echipa baietilor s-a clasat pe pozitia a II-a.

Cu cele cinci medalii de aur, una de argint si doua de bronz obtinute la Campionatele universitare de la Sibiu, echipa UBB, coordonata de conf. univ. dr. Ioan-Nelu Pop,  a ocupat locul I in clasamentul general.