Surpriza pe National Arena: Steaua se impiedica de Chiajna

11 Mai 2015
510 Vizualizari | 0 Comentarii
Steaua a ratat o sansa imensa de a trece pe primul loc al clasamentului Ligii 1, impiedicandu-se de Concordia Chiajna.

"Ros-albastrii" nu au reusit decat o remiza, scor 2-2, in fata gruparii ilfovene si raman in spatele celor de la ASA Targu Mures.

Jucatorii lui Costel Galca au inceput partida stiind ca o victorie ii poate aduce pe prima pozitie a clasamentului dupa infrangerea suprinzatoare a muresenilor la Medias.

Steaua a reusit sa deschida scorul dupa prima jumatate de ora de joc, Stanciu transformand un penalti care a starnit destul de multe controverse, parand acordat usor de arbitrul Sebastian Coltescu.

Chiajna a revenit in joc tot dupa un penalti cu scandal, Boldrin marcand de la 11 metri. Inainte, Florea ratase penaltiul, insa "centralul" a dispus repetarea acestuia.

Lovitura de teatru a venit in minutul 63. Coltescu a inventat o lovitura libera pentru ilfoveni la un hent pe care numai el l-a vazut, iar acelasi Boldrin l-a invins inca o data pe Cojocaru.

Steaua a egalat cu ceva mai mult de un sfert de ora inainte de final, Gabi Iancu marcand cu un sut frumos de la marginea careului.

Desi au atacat cu toate liniile, stelistii n-au mai reusit golul victoriei si raman pe locul secund al clasamentului.

Diferenta dintre ASA si Steaua este acum de numai un punct, cu trei etape ramase pana la finalul sezonului.