Surpriza! Steaua s-a impiedicat la Galati in ultima secunda

2 Aprilie 2013
553 Vizualizari | 0 Comentarii
Steaua a remizat la Galati în meicul cu Otelul, scor 1-1 si s-a distantat la 13 puncte în fruntea clasamentului fata de Astra Giurgiu, care a pierdut duminica in meciul cu Dinamo (1-0).
Echipa lui Laurentiu Reghecampf a oprit seria victoriilor pe care le obtinusera de la reluarea campionatului, dar si cea a succeselor din acest retur de campionat, avand 6, în cele 7 meciuri.
Desi a dominat partida, Steaua nu si-a creat foarte multe ocazii importante, singurul gol al ros-albastrilor venind abia în minutul 62, Szukala trecandu-si numele pe lista marcatorilor. Sîrghi a egalat în ultimul minut cu o lovitura de cap la coltul scurt la care Tatarusanu nu s-a putut opune.
Tot ieri, FC Vaslui a spart gheata în 2013, reusind sa castige partida cu Viitorul Constanta, însa si de aceasta data a tremurat, golul decisiv venind abia în minutul 87, scorul final fiind 3-2.
Celeban cu o "dubla" si Antal sunt jucatorii care au înscris pentru vasluieni, în timp ce pentru constanteni au marcat Dica si Alibec. Dobrogenii nu au obtinut pana acum nici un succes în 2013.
În urma acestui rezultat FC Vaslui ramane pe 6, dar se apropie de Dinamo la doar doua lungimi, avand 40 de puncte, în timp ce Viitorul îsi complica tot mai mult situatia, ajungand pe locul 15, cu 23 de puncte.