Team Romania invinge perechea Mark Bryan/Goran Ivanisevic, in cadrul demonstrativului de tenis de la Cluj. GALERIE FOTO

16 Iunie 2018
720 Vizualizari | 0 Comentarii
Demonstrativ Tenis Cluj 1

Team Romania a invins Team World la tenis, in cadrul primului eveniment de marca intitulat  Sports Festival care a avut loc la Cluj. Florin Mergea si Adrian Ungur s-a impus cu 7-5, 4-6, 10-5, in fata perechii Mark Bryan/Goran Ivanisevic.

Partida decisiva din demonstrativul de tenis a fost si cea mai disputata. Ritmul a fost mai alert, observandu-se faptul ca trei dintre cei patru jucatori din teren sunt inca in activitate. Primul set a fost unul echilibrat, dar Romania a reusit sa se impuna, in cele din urma, scor 7-5.

In setul secund, cei doi componenti ai echipei lumii si-au revenit, fiind ajutati si din exterior. Ivanisevic a fost din nou omul spectacol si a dat sansa unui nou copil de mingi de a se afirma. Apoi, croatul a trecut si in rolul de arbitru de linie, dar si in cel de copil de mingi. Astfel, perechea formata din fostul castigator de Grand Slam si Mark Bryan a castigat setul secund, scor 6-4.

In ultimul set, presiunea nu s-a obervat in teren si cei patru au continuat spectacolul. Ca de obicei, Ivanisevic a fost in centrul atentiei, dar si Mark Bryan a intrat in jocul croatului. In final, echipa Romaniei s-a impus cu 10-5.