„U” Cluj a pierdut si la Iasi, iar Liga a II-a pare tot mai aproape

24 Martie 2015
435 Vizualizari | 0 Comentarii
Universitatea Cluj ramane singura echipa din Liga I care nu a marcat in acest retur, iar la Iasi a bifat, luni seara, al patrulea esec din 2015.

Studentii” nu au fost treziti nici de socul inlocuirii antrenorului George Ogararu, iar Adrian Falub pare ca nu a adus nimic nou in jocul formatiei clujene.

Fara gol marcat de la reluarea Ligii I, Lemnaru si colegii sai nu au reusit sa sparga „gheata” nici la Iasi, chiar daca au avut doua bare la aceeasi faza in debutul partidei. A fost o simpla scanteie in jocul clujenilor, pentru ca gazdele au inceput sa puna tot mai tare stapanire pe meci. Mihalache a marcat in minutul 38 dupa o faza fixa, in timp ce Golubovic a linistit definitiv jocul in minutul 56, la o greseala a portarului clujenilor, Panagopoulos.

Scor final 2-0 pentru moldoveni, iar antrenorul lui „U”, Adrian Falub, a analizat imediat dupa meci situatia actuala a echipei care ocupa locul 15 in clasament, la cinci puncte de pozitia a 12-a, cea care asigura prezenta in Liga I si in urmatorul sezon. „Sansele noastre de salvare se diminueaza cu fiecare meci, dar inca n-am murit. Suntem pe moarte, dar ne luptam pentru viata”, a spus tehnicianul „sepcilor rosii”, la Look TV.