U Cluj castiga acasa cu Viitorul Ghimbav, scor 7-2, si se pregateste pentru Cupa Romaniei. FOTO

1 Octombrie 2017
1402 Vizualizari | 0 Comentarii
FC Universitatea Cluj Viitorul Ghimbav 7 2 1

U Cluj a reusit cea de-a treia victorie din acest sezon in Liga a III-a, scor 7-2, in fata celor de la Viitorul Ghimbav, in urma unei partide disputate in cursul zilei de ieri pe Cluj Arena. La fel ca si "U", echipa brasoveana promovase in Liga a III-a sezonul trecut.

Cu toate ca rezultatul primei reprize a fost unul echilibrat, scor 2-1 in favoarea stundetilor, care au inscris si in propria poarta, repriza a doua a vazut echipa Universitatii in mare forma, inscriin deja in minutul 49 si ducand scorul la 7-2.

Dupa victoria de sambata, U Cluj trece pe locul trei in campionat, cu zece puncte, urmand sa jocace contra celor de la Olimpia Satu Mare, echipa de divizia a 2-a, partida in urma careia va putea accede in 16-imile Cupei.

Universitatea Cluj - Viitorul Ghimbav 7-2 (2-1)

Au marcat: Ursu (9, 36), Greu (49), Abrudan (71), Takacs (82), Goga (84 penalty), Hatiegan (88)/autogol Takacs (28), Mihai (73)

"U" Cluj: Dinu - Takacs, Andr. Cordos (Abrudan 29'), M. Onicas, Manu - G. Giurgiu (cpt.), Micas (Moldoveanu 87') - Hordouan (Hatiegan 52'), Greu, Oct. Ursu (B. Lemac 77') - Goga. Antrenor: Adrian Falub

Viitorul: Rusu - Munteanu, Ghinea, Rotaru, Pavel - Tudorache, Sg. Mihai - Druga, Cincu, Paraschiv - Chingaru. Antrenor: Vasile Solomon