U Cluj castiga meciul cu ”lanterna rosie” si trece pe locul patru in Liga. FOTO/VIDEO

15 Octombrie 2017
2017 Vizualizari | 0 Comentarii
Gol U Cluj

Echipa de fotbal a Universitatii Cluj a castigat meciul disputat in cursul zilei de ieri, pe Cluj Arena, contra celor de la FC Avrig, ultima clasata din Liga a III-a, scor 4-0, si trece pe locul patru in clasament.

Dupa o prima jumatate de ora in care au dominat insa nu au reusit sa inscrie, "stundetii" au reusit deschiderea scorului la finele primei reprize, prin reusita din foarfeca a lui Octravian Ursu, alevii lui Falub intrand la pauza cu un minim avantaj.

La inceptul cele de-a doua reprize, acelasi Ursu a reusit dubla (min 52), urmand reusitele lui Inicas din minutul 58 si a capitanului Universitatii, Gabriel Giurgiu, care a inscris de la punctul cu var in minutul 67, stabilind scorul final, U Cluj-Fc Avrig, 4-0.

Cu victoria de ieri, U Cluj urca pe locul patru, acumuland 14 puncte.

"U" Cluj: Albut - Takacs (73, Chis), Onicas, Abrudan, Irimie - Giurgiu (C), Micas (70, Hatiegan) - Hordouan, Greu (45, Lemnaru), Ursu - Goga

FC Avrig: Samoila - Natea, Pavel, Popa, Gombar - Simion, Luca, Lascu, Radu, Ungurianu - Coman