“U” Cluj da startul aventurii in Liga a IV-a cu o victorie superba, scor 12-0, in fata Unirii Tritenii de Jos. Suporterii s-au ridicat la inaltimea asteptarilor GALERIE FOTO

11 Septembrie 2016
1290 Vizualizari | 0 Comentarii
Debut cu victorie pentru U Cluj in Liga a IV a

Echipa de fotbal a Universitatii Cluj a facut senzatie ieri, impotriva Unirii Tritenii de Jos, in meciul de debut din Liga a IV-a, invingand echipa oaspete cu scorul de 12 la 0, in fata catorva mii de suporteri.

Primul gol a fost marcat inca din primul minut, prin Brian Lamac, care urma sa mai inscrie de patru ori, in minutele 23, 27, 70 si 80.

Pe lista marcatorilor si-au mai trecut numele si Alex Pacurar (31 si 43),  Dorin Goga (42) Bercea (51), Octavian Abrudan (85), Florin Fizesan inchizand tabela in ultimul minut.

Suporterii veniti sa-si incurajeze echipa de suflet au cantat si scandat pe tot parcursul partidei, postand un impresionat banner cu o pasare Phoenix, simbolul renasterii, alaturata mesajului “Nu aprindem o noua flacara, nu e o noua poveste, atata timp cat cea veche niciodata nu s-a stins, cat finalul primeia nu a fost scris!”.

Spre deliciul tribunelor dar si al jucatorilor, la meci si-au facut aparitia si doi tineri proaspat casatoriti, care in constum de mire si mireasa au venit pentru a-si incuraja echipa preferata.