U Cluj defileaza in Liga a IV-a, dupa victoria clara, scor 9-1, in fata Unirii Floresti. Fanii nu l-au uitat pe Gyuri Pascu FOTO-VIDEO

28 Septembrie 2016
852 Vizualizari | 0 Comentarii
U Cluj Unirea Floresti 2

Universitatea Cluj a mai bifat in cursul zilei de ieri o victorie de senzatie in Liga a IV-a, scor 9-1, in fata celor de la Unirea Floresti, ducand numarul victoriilor consecutive la patru, din tot atatea meciuri jucate.

Disputat pe terenul de pe Cluj Arena, "U" n-a avut nicio emotie in fata florestenilor de la Unirea, deschizand scorul inca din minutul 2, prin reusita lui Pintea, urmand ulterior sa mai inscrie in prima repriza in minutele 8, 13 si 22, facand ca tabela sa arate scorul de 4-1 la finele primelor 45 de minute, dupa ce oaspetii reusisera golul de onoare.

U Cluj Unirea Floresti

In a doua repriza avansul luat a fost majorat inca din minutul 50, dupa reusita lui Hatiegan, partida incheindu-se cu scorul final de 9-1.

Mesaj Ioan Gyuri Pascu

Suporterii Universitatii si-au facut din nou aparitia in numar mare, acestia postand mesaje prin care invita publicul la meciuri dar si un mesaj de condoleante, ca urmare a trecerii in nefiinta a celui care a fost Ioan Gyuri Pascu.