U Cluj face scor in ultima etapa de „acasa”, in compania Armenopolis Gherla. Campionii de la U BT au prezentat fanilor Cupa. GALERIE FOTO

29 Mai 2017
1334 Vizualizari | 1 Comentarii
U Cluj Armenopolis Gherla 7

Echipa de fotbal a Universitatii Cluj a castigat categoric, scor 8-0, ultimul meci din acest sezon disputat "acasa", pe Cluj Arena, in fata celor de la Armenopolis Gherla.

Elevii lui Marius Popescu a marcat inca din minutul opt, dominand restul primei reprize si actul second in mod categoric, spre deliciul fanilor prezenti la meci.

La pauza dintre reprize, proaspata campioana a Romaniei la baschet masculine, U BT, a prezentat suporterilor Cupa castigate in urma finalei disputate in companiea Stelei, facand si un tur al stadionului.

Cu reusitele de ieri, "U" Cluj ajunge la 160 de goluri marcate in Liga a IV­-a si este lider detasat, in timp ce Armenopolis Gherla ramane pe locul cinci. Urmatoarea partida pentru Universitatea Cluj va fi deplasarea de la Mintiu-Gherlii, urmand faza judeteana a Cupei Romaniei s cele doua jocuri de baraj pana la deschiderea sezonului.