U Cluj incheie cu inca o victorie Liga a IV-a, reusind un 5-0 contra celor de la Mintiu Gherlii. GALERIE FOTO

4 Iunie 2017
1936 Vizualizari | 2 Comentarii
U Cluj Mintiu Gherlii 6

Echipa de fotbal a Universitatii Cluj a castigat si ultima runda a Ligii a IV-a, scor 5-0, impotriva celor de la Mintiu Gherlii, intr-un meci disputat in deplasare.

Clujenii au deschis scorul inca din minutul 4 prin reusita lui Hordouan, majorand diferenta in primul minut al cele de-a doua repriza, prin Sacau. Au mai urmat alte trei goluri pentru elevii lui Marius Popescu, Fodor inscriind in minutul 56, Lemac in minutul 74 iar Budin incheind tabela de marcaj in minutul 80.

La final de campionat, Universitatea Cluj se poate mandri cu 27 de victorii si doar o remiza, fiind lider detasat al ligii. Urmatoarea partida pe care "studentii" o vor juca va avea loc in data de 9 iunie, la baza sportiva Dan Anca din cartierul clujean Gheorgheni, unde vor intalni pe cei de la Gloria Catina, in finala judeteana a Cupei Romaniei.