”U” Cluj invinge Viile Dejului, scor 4-0, si isi asigura un loc la barajul pentru calificarea in Liga a III-a. GALERIE FOTO

11 Mai 2017
1146 Vizualizari | 0 Comentarii
U Cluj Viile Dejului 8

Echipa de fotbal a Universitatii Cluj a castigat partida de ieri, disputata in compania celor de la Viile Dejului, scor 4-0, in cadrul unui meci care a contat pentru etapa 26 a Ligii a IV-a.

Scorul final al partidei a fost stabilit inca din prima repriza, dupa ce Dorin Goga a inscris in minutul 13 si a marit diferenta in minutul 33. Iulie Hatiegan a inscris si el, cinci minute mari tarziu, iar in ultimul minut al primei reprize, acelasi Goga reusind sa marcheze golul de hatrick, scorul primei reprize inchiendu-se 4-0 in favoarea celor de la "U".

Cu victoria de ieri, echipa antrenata de Marius Popescu este sigura de locul intai in acest sezon al Ligii a IV-a, asigurandu-si matematic calificarea la barajul pentru promovarea in Liga a III-a.

Elevii lui Marius Popescu au urmatoarea partida "acasa", la Baza Sportivă "Dan Anca", in cursul zilei de sambata, cand vor intalni reprezentativa echipei Industria Sarmei Campia Turzii.