„U” Cluj isi continua marsul in Liga a IV-a, invingand Viitorul Mihai Georgescu, scor 8-0 GALERIE FOTO

13 Octombrie 2016
670 Vizualizari | 0 Comentarii
Victorie categorica pentru U Cluj

Echipa de fotbal a Universitatii Cluj a obtinut o noua victorie categorica, scor 8-0, in fata celor de la Viitorul Mihai Georgescu, in cadrul partidei disputate "in Gruia" pe terenul bazei sportive de la CMC.

In urma acestei victorii, "studentii" isi mentin pozitia de lideri in clasament, urmand sa dispute urmatoarea partida acasa, pe Cluj Arena, in compania echipei Ardealul Cluj.

Scorul a fost deschis de catre Lemac la doar doua minute de la debutul partidei, urmand ca pana la pauza tabela sa arate 3-.0, gratie unui autogol si a unei reusite a lui Dorin Goga. Ceiasi Goga si Lemac au reusit in a doua repriza sa mai inscrie fiecare, reusind astfel dubla.

Cei doi marcatori ai Universitatii, din prima repriza, au inscris primii si in actul secund, reusind ambii, sa-si treaca in cont dubla. Pentru Universitatea au mai reusit sa inscrie in a doua repriza Hatiegan, Mosuti si Pintea, partida inchindu-se cu scorul final de 8-0.