U Cluj pierde acasa si se apropie vertiginos de retrogradare FOTO

25 Aprilie 2016
483 Vizualizari | 0 Comentarii
U Cluj
Universitatea Cluj pierde aproape orice speranta de a se salva de la retrogradare, dupa infrangerea pe teren propriu, scor 1-2, in fata Soimilor Pancota.

Oaspetii au intrat la pauza in avantaj, dupa ce Issa a deschis scorul in minutul 43, insa Universitatea a egalat in minutul 67, prin executia lui Vojtus, in urma unei faze frumoase.

Sperantele clujenilor au fost insa naruite in minutului 82, cand Pirtea a marcat decisiv in poarta lui U Cluj, incheind tabela cu scorul de 1-2.

U Cluj pierde acasa si se afla tot mai aproape de divizia C

"U" este acum pe loc retrogradabil direct, la doua puncte de salvare si la unul de baraj, urmatorul meci pentru Universitatea fiind tot acasa, cu Resita.

Suporterii, tot mai putini la meciuri, au fost dezamagiti de prestatia favoritilor si le-au cerut la finalul partidei explicatii. "Sa va fie rusine!" au strigat acestia.

Locurile 1 si 2 se salveaza de la retrogradare, locul 3 merge la baraj, iar pozitiile 4,5 si 6 retrogradeaza in C.