capricorn
varsator
pesti
U Cluj Unirea Tasnad 14

Echipa de fotbal a Universitatii Cluj a castigat categoric, scor 5-0, partida disputata in cursul zilei de ieri, 3 aprilie, in compania celor de la Unirea Tasnad de pe Cluj Arena.

Prima ocazie din meci i-a aparţinut lui Szekely (4), care a lovit bara transversala, iar cateva minute mai tarziu Cadar a facut exact acelaşi lucru. Haţiegan a adus pericolul la poarta Unirii dupa 30 de minute, dar a tras peste. Micaş (38) a deschis scorul cu un şut la colţul lung, 1-0, acesta fiind şi scorul pauzei, arata cjsport.ro

In repriza secunda, “U”-iştii au continuat sa fie mai agresivi, iar Ene a reuşit dubla in decurs de un minut (54, 55), 3-0, la primul gol fiind asistat de Chiş, iar la al doilea de Greu. Asaltul gazdelor la poarta lui Moloz a continuat, iar Haţiegan (64) s-a trecut şi el pe lista marcatorilor, 4-0, Goga (89) inchizand tabela cu o lovitura de cap, 5-0.

Astfel, Universitatea Cluj ramane lider cu 44 de puncte, iar urmatoarea etapa va sta deoarece ar fi trebuit sa joace impotriva Viitorului Ghimbav, dar echipa s-a retras din campionat. Performanţa Ighiu, principala urmaritoare, ramane pe locul secund la şase puncte diferenţa, 38, dar şi cu un meci mai mult disputat.

U Cluj: Dinu – Chis, Onicas, Abrudan, Manu – Florescu, Greu, Micas – Hatiegan, Ene, Goga. Au mai intrat: Takacs, Lemnaru, Hordouan, Telcean.

Unirea Tasnad: Moroz – Palinceac, Vadan, Balau, Parnau – Ciul, Cubas, Stanciu, Szekely – Faur, Cadar. Au mai evoluat: Varga, Stef, Silaghi, Nagy.