”U” NTT Data castiga clar contra CSU Medicina, scor 3-0. Adina Stanciu, cea mai buna jucatoare a clujencelor. FOTO

16 Decembrie 2017
480 Vizualizari | 1 Comentarii
U Cluj CSU Medicina 6

Echipa de volei feminin a Universitatii Cluj, ”U” NTT Data Cluj, a obtinut o frumoasa victorie in ultimul mecid din acest ana, castigand pe teren propriu contra formatiei CSU Medicina CSS Targu Mures, scor 3-0, (25-15, 25-16, 25-21)

In primele doua seturi, elevele lui Ciprian Darnescu si ale Luminitei Trombitas s-au impus, fara sa le acorde vreo sansa adversarelor. In schimb, la mijlocul setului al treilea clujencele s-au relaxat, facand unele greseli, dar pe final s-au asezat mai bine in teren si au reusit sa castige.

,,A fost o victorie asteptata si muncita. Am jucat foarte bine astazi si nu le-am dat nicio sansa adversarelor, desi in ultimul set am gestionat prost cateva mingi. Ma bucur enorm pentru joc si ca o sa avem o pauza de iarna linistita. A aparut o anumita relaxare in setul trei. Poate chiar normala, dupa doua seturi clar la discreţia noastra. In al treilea am asteptat doar finalul meciului fara sa mai luptam pentru puncte”, a explicat Ciprian Darnescu, antrenorul lui “U”, arata cjsport.ro

Adina Stanciu a fost cea mai buna jucatoare a echipei clujene, 14 puncte, iar de la echipa oaspete s-a remarcat Rodica Buterez cu 8 puncte.

“U” NTT Data Cluj se afla pe locul 10 cu 5 puncte, iar CSU Tg. Mures ocupa locul 8 cu 6 puncte. Divizia A1 se va relua in 13 ianuarie 2018, iar universitarele vor juca in deplasare cu CSM-Volei Alba Blaj.