Echipa clujeana “U” NTT Data Cluj a pierdut, scor, 3-1 (25-19, 19-25, 25-13, 25-16), partida disputată acasă în compania celor de la  Volei Alba Blaj,meciul contând pentru runda a 16-a a Diviziei A1 durând 87 de minute.

Surprinzător este setul pierdut de campioană, al doilea cedat adversarelor în acest sezon (exceptând înfrângerea de lângă Turnul Chindiei), formația din “Mica Romă” fiind egalată, la un moment dat, pe tabelă, aceasta în condițiile în care echipa lui Darko Zakoc a făcut foarte multe erori neforțate (22 de puncte făcute cadou). Așadar, o repetiție utilă în perspectiva duelului de miercuri, cu Nantes, din Liga Campionilor, de la Sibiu.

Volei Alba Blaj se menține pe primul loc în clasament și după această etapă, cu 40 puncte din 42 posibile, urmată la o lungime de Dinamo, ce a învins în minunum de seturi, în derby-ul cu CSM Târgoviște.