Universitatea Cluj pierde acasa prima etapa a returului Ligii Nationala feminine de handbal GALERIE FOTO

18 Ianuarie 2017
707 Vizualizari | 0 Comentarii
Infrangere pentru handbalistele lui U

Universitatea Cluj a pierdut acasa, scor 23 la 26, partida disputata in fata HCM Ramnicu Valcea, din prima etapa a returului Ligii Nationala feminine de handbal, care a avut loc in cursul zilei de astazi.

Clujencele s-au vazut conduse mai in toata partida, adversarele lor reusind sa conduca jocul de la inceput si pana la final, reusind sa se desprinda inca din minutul zece, cand scorul era deja 5-2 in favoarea oaspetelor.

Cu toate ca la un moment dat obinusera egalarea, handbalistele lui U Cluj s-a vazut conduse in ultimele minute cu scorul de 26-22, reusind sa inscrie ultimul punct al partidei prin reusita Florinei Chintoan. Cea mai buna marcatoare a Universitatii a fost Cristina Laslo, care a reusit nu mai putin de 11 goluri.

In urma esecului inregistrat ieri seara, Universitatea Cluj ramane cu 14 puncte in campionat, din tot atatea meciuri jucate.