Victorie categorica a fotbalistilor lui ”U” in fata Unirii Floresti, in etapa 20 a Ligii a IV-a. GALERIE FOTO

3 Aprilie 2017
1109 Vizualizari | 0 Comentarii
U Cluj 1

Echipa de fotbl a Universitatii Cluj a trecut, fara mari probleme, de Unirea Floresti, scor 5-1, in cadrul cele de-a 20-a etapa a Ligii a IV-a. Partida s-a disputat in cursul zilei de sambata, 1 aprilie, la baza sportiva "Dan Anca" din Cluj-Napoca.

Dupa ce Takacs a deschis scorul in minutul 29, florestenii au dat semne de revenire, egaland la doua minute distanta, prin Zbinca, la pauza rezultatul fiind de egalitate, 1-1. Dupa startul cele de-a doua reprize, elevii lui Marius Popescu au luat din nou initiativa inscriind prin , Hatiegan (58), Ionescu (66) si Dorin Goga (76), scorul final fiind stabilit in minutul 81 de catre Seck.

Etapa viitoare, "sepcile rosii" o vor intalni pe Sticla Ariesul Turda, acasa, pe Cluj Arena.

"U" Cluj-Unirea Floresti, scor 5-1

Au marcat: Takacs (29), Hatiegan (58), Ionescu (66), Goga (76), Seck (81)/Zbinca (31)

U Cluj (formula de start): Man - Budacan, Abrudan, Irimie, Manu - Giurgiu, Rogozan - Takacs, Hatiegan, Goga - Lemac

Au mai intrat: Ionescu, Seck, Himpea, Fizesan