Victorie de senzatie pentru baschetbalistele de la U Cluj, in debutul Ligii Nationale GALERIE FOTO

1 Octombrie 2016
467 Vizualizari | 0 Comentarii
Universitarea Cluj

Universitatea Cluj a deschis ieri seara sezonul Ligii Nationale de baschet feminin, printr-o victorie, scor 79-45, contra BC Sirius targu Mures.

Potrivit cjsport.ro, jucatoarele lui Dragan Petricevic au aratat ca nu degeaba isi doresc titlul de campioana in acest sezon, „U" facand legea pe toata durata celor patru sferturi. Mult mai valoroase decat adversarele lor, clujencele aveau deja cele doua puncte acontate inca de la pauza mare, „U" conducand cu 52-31. Scenariul s-a pastrat si mai apoi in meci, „studentele" punand o diferenta tot mai mare pe tabela odata cu trecerea timpului.

In cele din urma s-a terminat 79-45, Chelsea Davis, cu 19 puncte, fiind cea mai buna marcatoare a gazdelor, aceasta fiind urmata de Andra Mandache, 16 puncte. Universitatea Cluj a atras, astfel, atentia asupra ei inca de la primul meci al campionatului, urmatorul joc fiind la Arad, in weekendul viitor.