Victorie importanta pentru U Cluj, care se mentine pe locul trei in Campionatul National de baschet feminin. Galerie Foto

Victorie pentru U Cluj in partida contra Phoenix Galati

Baschetbalistele lui U Cluj au reusit o victorie de exceptie, scor 81-73, contra Phoenix Galati, in fata a peste 6 00 de suproteri care s-au adunbat la Sala Sporturilor "Horia Demian" din Cluj-Napoca.

Chiar daca cea mai buna marcatoarea a ultimelor meciuri, Adrianne Ross, a fost accidentata la glezna in primulm sfert, elevele lui Dragan Petricevic au reusit victoria, cu toate ca la pauza oaspetele concudeau cu un punct.

Cu aceasta victorie, U Cluj se mentine pe locul trei in campionat, dupa Sepsi Sf. Gheorghe si Municipal Targoviste, urmand ca urmatoarea etapa clujencele sa joace in deplasare derby-ul cu Sepsi Sf. Gheorghe, programat pentru data de 1 martie.