Victorie pentru U Cluj, scor 0-3, in restanta cu Unirea Tritenii de Jos. GALERIE FOTO

30 Aprilie 2017
2532 Vizualizari | 1 Comentarii
U Cluj Unirea Tritenii de Jos 5

U Cluj castiga in deplasare meciul cu Unirea Tritenii de Jos, scor 0-3, in cadrul unei restante din etapa a 17-a din Liga a IV-a. Scorul a fost deschis de catre Dorin Goga, imediat dupa startul partidei, acesta reusind sa inscrie in minutul 4, diferenta pe tabela de marcaj fiind majorata abia in a doua repriza, cand Marius Ionescu a inscris dupa o centrare a lui Octavian Abdrudan. Partida s-a terminat cu scorul de 3-0, dupa ce un jucator al celor de la Tritenii de Jos a deviat un sut in propria oarta.

Victoria de ieri este mai putin categorica fata de cea din tur, atunci elevii lui Marius Popescu invinagand cu 12 la 0. U Cluj obtine astfel 61 de puncte, fiind lider necontestat al Ligii a IV-a, in timp ce Unirea Tritenii de Jos ramane pe 10, cu 25 de puncte.

Unirea Tritenii de Jos - Universitatea Cluj 0-3 (0-1)

Au marcat: Goga (4), Ionescu (63), autogol Crisan (89)