News Flash:

Zilele Clujului 2015: Vezi ce program este astazi

25 Mai 2015
783 Vizualizari | 0 Comentarii
Cea de-a V-a editie a "Zilelor Clujului" are loc in perioada 22-26 mai 2015. Aceasta editie este parte integrata a programului Cluj-Napoca - Capitala Europeana a Tineretului 2015.

Zilele Clujului inseamna in acest an:
5 scene - Piata Unirii, Piata Muzeului, str. Mihail Kogalniceanu, La Terenuri Manastur, Iulius Parc
peste 100 de concerte live
peste 100 de evenimente
peste 30 de locatii


Program ziua II, sambata, 23 mai


Piata Unirii
10:00 - 14:00 Festivalul Stiintei
Inspectoratul Scolar Judetean Cluj
17:00 Parada Zilelor Clujului


Seara de muzica clasica
18:00  Stradivarius Enescu Experience
Alexandru Tomescu-vioara Stradivarius Elder
Eduard Kunz-pian
19:30 Gala Operelor Clujene
Opera Nationala Romana si Opera Maghiara de Stat
21:30 Filarmonica de Stat Transilvania alaturi de solistii:
Viorica Cortez, Diana Tugui, Stefan Pop, Florin Estefan.
Cu sprijinul EBS Romania - an NTT Data Company


22:45 Teatru Stradal
Parola Bianca - Moonlight Invasion


Piata Muzeului
16:00 Moment artistic de poezie si moda pe ritmurile compozitorului Antonio Vivaldi
Pian: Olga Bordas
Orasul infratit Parma (Italia)
Asociatia Culturala La Pergamena
Centrul Cultural Itlaian
19:00 Corul Panda Kids - Gradinita Panda
19:20  Frozen Dog's leg
20:00  Nuages Quartet
21:00 3 O'Clock


Str. Mihail Kogalniceanu
10:00 - 22:00
Promenada Cartilor
UBB -  Turism cultural
„Cutiuta cu suveniruri"
Promenada Multiculturalitatii  „UBB - aduce o lume intr-un oras"
Targul mesterilor populari clujeni
Festivalul Culinar International
11:00 Demonstratii gastronomice ale liceenilor clujeni
Elevii isi vor demonstra talentul culinar fiind indrumati de cei mai cunoscuti chefi din Cluj
15:30 Taekwondo si dansuri coreene
Open Bridge Consortium
Demonstratii si degustari culinare
16:00 - Preparat coreean
16:30 - Restaurant Miko
17:00 - Prajitoria Olivo
17:30 - Chef Cezar Munteanu
18:00 - Chef Adrian Pop
18:30 - Chef Ioan Fatol


Concerte scena  - Str. Mihail Kogalniceanu
19:30 Concert de Folk - Laureatii festivalului „Flori de mai"
20:30 Catrhythm
21:30 Costi Camarasan Band
22:30 Teatru Stradal - Parola Bianca - Moonlight Invasion


Str. Potaissa - Zidul Cetatii
Tabara Antica
10:00 - 21:00 Tabara civila si militara - ateliere si antrenamente
14:00 -  Batalia dintre o legiune romana si barbari
19:00 - Ceremonia de ridicare a orasului Napoca la gradul de municipium de catre imparatul Hadrian
Tabara Medievala
10:00-21:00 Ateliere si confectionare masti
10.30 Teatru de papusi  Printesa mofturoasa
11:00 Commedia dell'arte Bolnavul inchipuit
12:00 Instructia scutierilor
13:00 Prezentarea vietii si a iurtei nomade
15:00 Legenda lui Matia Corvin la Cluj
16.00 Demonstratii ale breslelor clujene
18:00 Teatru de papusi Inparateasa neagra
18:30 Teatru Insir-te margarite
20:00 Turnir cavaleresc


Memo 10
11:00 - 18:00 Ziua culinara coreeana
Maestri bucatari din Suwon (Coreea de Sud)


Malul Somesului
11:00 Inaugurarea monumentului
orasului infratit Rockford, Illinois (U.S.A.)


Gradina Botanica "Alexandru Borza"
18:00 Concerte  Los Pomelos,  Rock Academy
20:00 De-a Charlie Chaplin prin gradina
Liceul de Coregrafie
20:30 Proiectie de film
Charlie Chaplin in The Kid
Scena Urbana


Parcul Central „Simion Barnutiu"
10:00 - 20:00 The Fun Zone
12:00 - 20:00 Youth Zone
13:00 - 15:00 - Incubator107 workshops


Parcul Central - Foisor
15.30 Poti fi si tu campion!
Demonstratie Aikido, Judo
Concurs pentru copii
Organizator: Adrian Petre


Casino - Centrul de cultura urbana
18:00 Alandala - open air social event


La Terenuri - Manastur
Expozitie Foto Rewilding Europe:
Delta Dunarii - noi perspective
12:00 Scoala L. Rebreanu
14:00 Macheta Participativa a Zonei #2
14:00 Atelier de Teatru
15:00 Atelier Foto
Concerte
16:00 Nuages Quartet
17:00 Teatru - Teen Nation
18:00 Eveniment folcloric SURPRIZA!
20:00 Raze de soare si Ion din Dorobanti feat. Matteo Islandezu
21:30 Luciri Optzeciste si Dj Darius


Cinema Marasti
11:00 si 19:00 Teatru de papusi Scufita Rosie
Anima Art


The Dungeon
Str. Petru Maior 13
10:00-14:00 Ziua portilor deschise


Bld. Eroilor
16:00 Flashmob Majorete
Fest. Int. de Dans Contemporan
STEPS - In Jurul Lumii
Madness Junioare


17:00 - 21:00 Animatie Stradala
Famous for entertainment


Casa Matia Corvin
Teatru in cadrul Man.In.Fest
14:00 Devenir
15:30 Golden
16:30 Stillman Theatre
18:00 Inevidenza
20:00 Varina


Tur Ghidat
Incursiune in arhitectura clujeana
Plecare: ora 17:00
Bld. Eroilor 6-8 - C.I.T.
Durata: 2h
Cluj Guided Tours


La Palat
Curtea Muzeului de Arta
22:00 Nico de Transilvania
Teatru in cadrul Man.In.Fest
22:00 Tea Time in Europe


 



Distribuie:  

Din aceeasi categorie

Mica publicitate

© 2017 - BZC.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1060 (s) | 24 queries | Mysql time :0.026539 (s)

loading...