News Flash:

ALEGERI LOCALE 2020. Cine sunt noii primari ai judeţului Cluj – LISTA COMPLETĂ

29 Septembrie 2020
3392 Vizualizari | 0 Comentarii
Newsletter
BZI Live Video Divertisment
Video Monden
Muzica Populara Curs valutar
EUR: 4.8743 RON (-0.0004)
USD: 4.1768 RON (+0.0180)
Horoscop
berbec
taur
gemeni
rac
leu
fecioara
balanta
scorpion
sagetator
capricorn
varsator
pesti
harta primari cluj

PSD a pierdut primării importante în judeţul Cluj, în timp ce PNL a câştigat trei primari de municipii. Cine sunt noii primari ai județului Cluj.

liberalii păstrează şi Primăria oraşului Huedin, câştigată de Mircea Moroşan, şi câştigă, în plus, Primăria Turda, prin candidatul Cristian Matei.

Din 81 de primării de comune, orașe și municipii, PNL și-a adjudecat 51 de primari, PSD – 11, UDMR – 9, PMP – 3, Independenți – 4 (dintre care unul susținut de PNL) și câte unul de la USRPLUS, Partidul Verde și ALDE.

Cluj-Napoca – Boc Emil (PNL)
Turda – Matei Cristian (PNL)
Dej – Morar Costan (PNL)
Câmpia Turzii – Lojigan Dorin Nicolae (PNL)
Gherla – Drăgan Ovidiu (PNL)
Huedin – Moroșan Mircea (PNL)

Aghireșu – Lehene Sorinel Gelu (PNL)
Aiton – Făgădar Nicolae (PNL)
Aluniș – Sav Mihai (PNL)
Apahida – Grigore Fati (PSD)
Așchileu – Cighir Ana (PNL)
Baciu – Balázs János (UDMR)
Băișoara – Ghib Liviu (PNL)
Beliș – Viorel Matiș (PSD)
Bobâlna – Augustin Mureșan (PSD)
Bonțida – Cărhaț Emil (PNL)
Borșa – Secară Mariana (PNL)
Buza – Czengher Ștefan (UDMR)
Căianu – Crișan Daniel (PNL)
Călărași – Ioan Racolța (PMP)
Cămărașu – Iancu Mocean (Independent)
Căpușu – Gheorghe Iancu (PNL)
Cășeiu – Silviu Boldor (PSD)
Cătina – Borbely Florin (PMP)
Călățele – Tripon Vasile (PNL)
Câțcău – Mureșan Călin (PNL)
Ceanu Mare – Virgil Păcurar (PMP)
Chinteni – Lucia Suciu (PSD)
Chiuești – Mihuț Gavril (PNL)
Ciucea – Abrudan Radu (PNL)
Ciurila – Popa Teodor Cristinel (PNL)
Cojocna – Ranga Sorin (PNL)
Cornești – Chifor Cornel (PNL)
Cuzdrioara – Rus Simion Casian (PNL)
Dăbâca – Cioban Emil (PNL)
Feleacu – Costea Victor Gabriel (PNL)
Fizeșu Gherlii – Lup Vasile (PNL)
Florești – Pivariu Bogdan (PNL)
Frata – Cristian Cherecheș (PSD)
Gârbău – Broaină Gheorghe (PNL)
Geaca – Moldovan Șofronie (PNL)
Gilău – Topan Gelu (PNL)
Iara – Popa Ioan Dorin (PNL)
Iclod – Pârțoc Ioan Emil- independent susținut de PNL
Izvoru Crișului – Vasile Bodiș (UDMR)
Jichișu de Jos – Moncea Ioan (PNL)
Jucu – Dorel Pojar (PSD)
Luna – Giurgiu Aurel (PNL)
Măguri-Răcătău – Alexandru Livescu (Independent)
Mănăstireni – Ioan Condor (PSD)
Mărgău – Suciu Mircea (PNL)
Mărișel – Ghic Viorel (PNL)
Mica – Zelencz Tiberiu Roland (PNL)
Mihai Viteazu – Zeng Ioan (UDMR)
Mintiu Gherlii – Oltean Dumitru (PNL)
Mociu – Focșa Vasile (PNL)
Moldovenești – Ioan Mărginean (UDMR)
Negreni – Manea Dorin Constantin (PNL)
Pălatca – Huldușan Ioan (PNL)
Panticeu – Răzvan Butuza (USR PLUS)
Petreștii de Jos – Pîrv Ioan (PNL)
Ploscoș – Truță Aurel (PNL)
Poieni – Boca Gheorghe (PNL)
Recea-Cristur – Rus Alexandru Laurian (PNL)
Râșca – Alin Abrudan (PSD)
Săcuieu – Gherorghe Cuc (ALDE)
Sâncraiu – Poka Andrei (UDMR)
Săndulești – Fărgaciu Călin Stelian (PNL)
Săvădisla – Asztalos Istvan (UDMR)
Sânmărtin – Fărtan Ioan (PNL)
Sânpaul – Colceriu Ovidiu (PNL)
Sic – Sallai Ioan (Independent)
Suatu – Szabo Mihai (UDMR)
Tureni – Mănăilă Dana (PNL)
Tritenii de Jos – Alexandru Dan (Partidul Verde)
Țaga – Mârza Romulus (PNL)
Vad – Prunean David (PNL)
Unguraș – Mureșan Ildiko (UDMR)
Valea Ierii – Dorin Nap (PSD)
Viișoara – Ioan Roman (PSD)
Vultureni – Mureșan Eugen (PNL)

Daca ti-a placut articolul, te asteptam si pe pagina de Facebook.

primari judetul cluj
Distribuie:  

Din aceeasi categorie

© 2020 - BZC.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.2605 (s) | 34 queries | Mysql time :0.018898 (s)