Ehipa Universității Cluj a câștigat partida dispuată miercuri, 23 noiembrie, în fața celor de la Hermanstadt, scor 2-1, într-un joc de pregătire.

Aflați în pauză competițională, "studenții" au disputat un meci amical contra unei alte formații din Superligă, Hermannstadt. Sibienii au deschis rapid scorul, prin Babic care a puncat în minutul 2 și conduceau la pauză cu 1-0.

Într-o formulă schimbată aproape în totalitate față de prima parte, jucătorii Universității Cluj au reușit să întoarcă rezultatul. Mai întâi, Filip a restabilit egalitatea, iar Ispas a înscris și el pentru o victorie cu 2-1.