Echipa de fotbal a Unviersității Cluj a pierdut acasă, scor 0-1, partida disputată pe teren propriu împotriva celor de la Sepsi Sf. Gheorghe. După ce meciul a fost întrerupt 10 minute în prima repriză din cauza unor scandări anti-maghiare ale suporterilor clujeni, aceștia au afișat un banner cu un citat din Avram Iancu ”Iar când va veni dușmanul să vă ia pământ și drept, români scuturați gorunul ca din somn să mă deștept”.

De asemenea, suporterii au continuat cu mesajele anti maghiare de genul ”Cum visul Ungariei Mari și al Ținutului Secuiesc trebuie spulberat din fașă, așa și echipele hortyste Sepsi, Ciuc și Odorhei, eliminate de pe a fotbalului hartă”.

Echipe de start:

U Cluj: Gorcea – Romeo, Ilie, Ispas, Pârvulescu – Bic, Romario, I. Filip – Chipciu, Bălan, Ely Fernandes
Rezerve: A. Păun, Baravyskas, Briceag, Haită, Hlistei, Pițian, Purece, Remacle
Antrenor: Erik Lincar

Sepsi: 33. Nicuzly – Dimitrov, Ninaj, Mitrea, Ispas – Rodriguez, Păun, Aganovic – Bărbuț, Rondon, Gheorghe
Rezerve: Began, Achahbar, Ashkvoski, Ciobotariu, Damașcan, Dumitrescu, Golofca, F. Junior, Tudorie

Antrenor: Cristiano Bergodi

Stadion: Cluj Arena
Arbitru: Sebastian Colțescu // Asistenți: Sebastian Gheorghe, Mircea Orbuleț