U Cluj, tot mai departe de promovare. Lui Lobont i se cere demisia FOTO

7 Aprilie 2019
1462 Vizualizari | 0 Comentarii
Suporterii ii cer demisia lui Lobont

Echipa de fotbal a Universitatii Cluj a pierdut, scor 1-2, partida disputata acasa, in fata celor de la MIoveni, si se indeparteaza tot mai departe de obiectivul de a promova in Liga 1.

Dupa ce s-au vazut condusi acasa cu 2-0, ”studentii” au reusit golul de onoare in fata unor suporteri tot mai nemultumiti, marcand pentru 2-1 prin reusita lui Cristian Gavra din penuntimul minut regulamentar.

Dupa prestatia penibila din cursul partidei, suporterii U Cluj au scandat in a doua repriză „Demisia, demisia!”, nemuliumiii de cum a pregatit „principalul” Bogdan Lobont partida.

In urma acestei infrangeri, „U” este pe locul 4, cu 57 de puncte, in timp ce CS Mioveni, după această victorie importanta, este pe locul 7, cu 45 de puncte.