Formaţia Real Madrid a încheiat la egalitate, scor 3-3, cu Manchester City, în prima manşă a sferturilor Ligii Campioniilor, informează news.ro.

Goluri de excepţie, un scenariu ireal, dar niciun învingător la capătul unei prime etape istorice între Real Madrid şi Manchester City (3-3). Încă înfruntate înainte de o finală la care mulţi observatori au visat, ultimele două campioane europene au oferit un spectacol magnific pe stadionul Bernabeu, martor la lovituri de geniu pe tot parcursul meciului. Începând cu Bernardo Silva, care a dat tonul, păcălind pe toată lumea, începând cu Andreiy Lunin, cu o lovitură liberă de la distanţă (2).

Bernabeu a revenit în sfârşit la viaţă zece minute mai târziu, timp în care Eduardo Camavinga (12) şi Rodrygo (14) au reuşit să întoarcă rezultatul, cu un pic de noroc în plus.

Dincolo Bayern Munchen a remizat, 2-2, în deplasare cu Arsenal, în prima manşă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor. Meciul a început cu un gol al tunarilor marcat de Saka (12), dar Gnabry (18) şi apoi Kane (32) au fost la post. Însă, pe final, Trossard a restabilit egalitatea (76). Nemţii au acum un avantaj minim înaintea vizitei la Arsenal, pe 17 aprilie.