PAOK Salonic, formația antrenată de Răzvan Lucescu, a pierdut duminică derbiul disputat pe terenul lui Olympiakos, scor 2-1 pentru formația din Pireu și se află la cinci puncte de liderul AEK.

Razvan Lucescu Foto: Orange Pics BV / Alamy / Alamy / Profimedia

Olympiakos Pireu – PAOK Salonic 2-1, în etapa a cincea din play-off-ul Greciei După eliminarea din sferturile Conference League în fața celor de la Club Brugge la mijlocul săptămânii, PAOK Salonic a mai făcut un pas greșit în lupta la titlu.

Pe terenul rivalei de la Olympiakos, echipa antrenată de Răzvan Lucescu a scăpat de un gol marcat de adversari în primul sfert de oră, dar anulat de VAR pentru ofsaid.

Formația din Pireu a deschis scorul în minutul 27 prin Quini, după un penalti ratat de Podence, iar la pauză s-a intrat cu 1-0.

Și în partea secundă tot Olympiakos a fost mai periculoasă, iar Gelson Martins a dublat avantajul în minutul 61.

Abia în prelungiri PAOK a redus din diferență prin Marcos Antonio, iar titlul pare tot mai departe pentru Răzvan Lucescu.