În cel de-al doilea meci din etapa a 27-a a Superligii la fotbal, vineri seară, CFR Cluj a câştigat la scor partida cu nevoiaşa Dinamo.

Adrian Mutu a învins formaţia la care a cunoscut consacrarea în România ca jucător

După 0-0 la pauză, în repriza secundă, pe stadionul din Gruia s-a deschis robinetul cu goluri. Meciul s-a terminat cu victoria netă a gazdelor cu 4-0.

Scorul a fost deschis de Daniel Birligea, în minutul 52, croatul Karlo Muhar a mărit diferenţa în minutul 68, iar nigerianul Philip Otele a închis tabela, cu dubla din minutele 79 şi 82.

În clasament, CFR Cluj, antrenată de Adrian Mutu, a egalat-o la puncte pe poziţia a doua pe Rapid (48 de puncte, care n-a evoluat în această rundă). Liderul FCSB are 55 de puncte şi un joc în minus. Cele 3 îşi vor disputa titlul în play-off.

Dinamo are 22 de puncte şi poate reveni pe ultimul loc dacă ultima clasată, FC Botoşani (20 de puncte), va învinge liderul.