”U” Cluj urca pe prima pozitie in Liga a IV-a, dupa victoria din ”derby”-ul cu Olimpia Gherla, scor 2-0

10 Octombrie 2016
297 Vizualizari | 0 Comentarii
Victorie U Cluj

Echipa de fotbal a Universitatii Cluj a devenit liderul provizoriu al Ligii a IV-a, dupa victoria de acasa, scor 2-0, in fata Olimpiei Gherla.

Golurile marcate de Razvan Mosuţi , in minutul 14, si Iuliu Haţiegan, minutul 54, au asigurat clujenilor victoria in cea de-a VII_a etapa a Ligii, cu toate ca si oaspetii au avut sansa lor, ratand un penalty la inceputul celei de-a doua reprize, cand scorul era doar 1-0.

"U" Cluj obtine astfel 16 puncte si devine lider, in detrimental celor pe care i-au batut, Olimpia Gherla, care are acelasi numar de puncte insa cu un golaveraj inferior.

Universitatea Cluj va evolua etapa viitoare la Clujana, in compania echipei Viitorul Mihai Georgescu.

„U" Cluj: Rares Pop - Fizesan, Cindea, Irimie, Himpea (Manu '49) - Gabriel Giurgiu (C), Fodor (Kilin '76) - Brian Lemac, Dorin Goga, Mosuti - Iuliu Hatiegan (Pintea '90)

Rezerve: Man - Popa, Manu, Pasca, Kilin, Pintea, Bercea

Antrenor: Marius Popescu

Olimpia Gherla: Dragan - Gliga, Florin Pop, Sergiu Pop, Popovici - Dascal, Balint, Costin Muresan, Stupinean - Bondor, Mihai Szabo

Rezerve: Sfeicu, Chendrean, Sanmartean, Campian, Fodor, Benţa, Anghel

Antrenor: Laur Astilean