capricorn
varsator
pesti
protest
Fanii lui Bayern Munchen au protestat la meciul cu Arsenal, din Champions League, iar englezii au avut o reactie cu adevarat superba.

Nemtii au boicotat debutul partidei, fiind nemultumiti de preturile foarte mari ale biletelor.

In primele cinci minute ale meciului, galeria lui Bayern a refuzat sa isi ocupe locurile din sectorul de tribuna rezerva, doar cativa nemti mergand in peluza pentru a afisa un banner.

"64 de lire un bilet, dar fara fani, fotbalul nu valoreaza nici macar un penny", a fost mesajul nemtilor.

Dupa cinci minute boicotul s-a incheiat, iar fanii bavarezilor au intrat in peluza, moment in care englezii aflati in celelalte sectoare din tribune i-au aplaudat la scena deschisa.

Arsenal a obtinut o victorie cruciala in Champions League, trecand de Bayern cu scorul de 2-0.