Nimeni nu-i poate opri! Granzii fac legea in Liga Campionilor

13 Martie 2014
708 Vizualizari | 0 Comentarii
Inca o seara cu fotbal spectacol in cea mai tare competitie inter-cluburi din intreaga lume. Asa cum era de asteptat, FC Barcelona si PSG s-au calificat fara emotii în sferturile de finala ale UEFA Champions League.

Fara sa faca un meci senzational, catalanii au invins si in retur pe Manchester City. Daca în tur s-au impus cu 2-0, jucatorii lui Tata Martino au castigat pe teren propriu doar cu 2-1. Leo Messi a deschis scorul in minutul 67, Kompany a egalat cu un minut inainte de final, dar Dani Alves le-a refuzat englezilor victoria, marcand in prelungirile meciului de la Nou Camp. Dupa 4-0 în tur, PSG s-a impus si pe teren propriu, scor 2-1, cu Bayer Leverkusen. Nemtii au inceput foarte bine meciul de la Paris si conduceau cu 1-0, dupa reusita lui Sam, din minutul 6. Doar 7 minute a tinut avantajul oaspetilor, pentru ca in minutul 13, Marquinhos a egalat. Dupa pauza, Lavezzi a stabilit scorul final, parafand calificarea PSG in sferturi cu doua victorii. Marti, mai obtinusera biletele pentru sferturile Ligii Campionilor, Bayern Munchen si Atletico Madrid. Saptamana viitoare, marti si miercuri, sunt programate ultimele patru partide din mansa retur a optimilor Champions League.