Olimpiada: Andreea Mitu si Raluca Olaru, eliminate in optimile probei de dublu de la Rio

10 August 2016
643 Vizualizari | 0 Comentarii
tenis
Perechea formata din Andreea Mitu si Raluca Olaru a ratat, marti, calificarea in sferturile probei de dublu din cadrul turneului de tenis al Jocurilor Olimpice de la Rio de Janeiro, dupa ce a pierdut, scor 1-6, 4-6, contra rusoaicelor Ekaterina Makarova si Elena Vesnina, scrie Mediafax.

Partida a durat o ora si 18 minute. Primul set nu a avut istoric, fiind la discretia favoritelor nr. 7, care au cedat doar un singur game. Makarova si Vesnina au condus chiar cu 5-0, insa Mitu si Olaru si-au trecut in cont un game. In final, sportivele din Rusia si-au trecut in cont primul act, scor 6-1.

Actul secund s-a dovedit a fi mai echilibrat, pana in game-ul cinci, cand rusoaicele au reusit sa castige pe serviciul adversarelor. Seria buna a continuat, iar favoritele nr. 7 si-au facut serviciul. Pana la final niciuna dintre perechi nu a mai facut nicio greseala, iar rusoaicele si-au trecut in cont si setul secund, scor 6-4.

In optimi, Ekaterina Makarova si Elena Vesnina le vor intalni pe castigatoarele partidei dintre Gabrine Muguruza/Carla Suarez Navarro si Kirsten Flipkens/Yanina Wickmayer.

Page time :0.1036 (s) | 35 queries | Mysql time :0.014812 (s)