Simona Halep se califica fara emotii in sferturi la Indian Wells

18 Martie 2015
566 Vizualizari | 0 Comentarii
Simona Halep 1
Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Indian Wells dupa ce a trecut in doua seturi de Karolina Pliskova.

Sportiva noastra s-a impus cu un dublu 6-4 si se gandeste deja la duelul cu spaniola Carla Suarez Navarro pentru un loc in semifinale.

Reeditarea finalei de la Dubai a avut acelasi deznodamant fericit pentru Simona, care a obtinut o victorie lejera.

Halep a reusit breakul in game-ul trei din primul set, insa imediat si-a pierdut serviciul si i-a permis sportivei din Cehia sa revina. Romanca a mai facut insa un break si a incheiat primul act cu un as de mare efect.

Setul secund a avut o desfasurare parca trasa la indigo, cu Simona reusind sa castige de doua ori pe serviciul adversarei.

Halep a oferit un moment amuzant dupa ce a facut 5-3, ea indreptandu-se spre fileu crezand ca a castigat deja partida. S-a intors spre terenul ei cand a observat reactia publicului, insa nu a fost deloc afectata de acest moment.

Pentru Simona urmeaza acum duelul cu Suarez Navaro din sferturi si, foarte posibil, o semifinala de vis cu Serena Williams.