U Cluj caștigă din nou acasă, învingand Luceafărul Oradea cu 2-0. Galerie FOTO

4 Septembrie 2018
647 Vizualizari | 0 Comentarii
DSC 0179

Echipa de fotbal a Universității Cluj a caștigat partida disputată în cursul zilei de luni, 3 spetembrie, în compania celor de la Luceafarul Oradea, scor 2-0, ramânând invincibili pe teren propriu ân acest sezon al Ligii a 2-a.

Elevii ui Adrian Falubau rezolvat meciul din prima repriza, după ce Hordouan a marcat primul, apoi din centrarea lui, Gavra a înscris în minutul 42 ducând scorul la 2-0.

Scorul de la pauză s-a menţinut şi la final, iar cu acest succes alb-negrii au ajuns pe locul 6 cu 9 puncte bifate în cele cinci runde jucate până acum. Din cauza celor doua înfrângeri din deplasare, U Cluj este la patru lungimi de liderul Sportul Snagov. În următoarea rundă, U Cluj va juca tot pe Cluj Arena, împotriva celor de la Aerostar Bacău.