U Cluj revine dupa ce a fost condusa si zdrobeste ACS Comuna Recea, scor 5-1, calificandu-se mai departe in Cupa Romaniei. GALERIE FOTO

U Cluj Comuna Recea 11

Echipa de fotbal a Universitatii Cluj a reusit sa castige partida disputata in cursul zilei de ieri pe Cluj Arena, scor 5-1 in fata celor de la ACS Comuna Recea, in cadrul unui meci contant pentru turul 3 al Cupei Romaniei.

Elevii lui Marius Popescu au fost condusi inca din minutul 6, dupa ce golgheterul echipei, Viorel Chinde, a reusit sa inscrie dintr-o centrare. Oaspetii au reusit apoi sa reziste mai bine de 20 de minute asaltului clujenilor, care au reusit insa egalarea in minutul 28, dupa lovitura de cap a tanarului de doar 18 ani Adrian Micas, prima repriza terminandu-se la egalitate, scor 1-1.

Echilibrul primei reprize nu s-a mai mentinut si in cea  de-a doua parte a jocului, "studentii" castigand categoric partida prin reusitele lui Octavian Ursu (63), Hatiegan (68) si Brian Lemac (78). Scorul final a fost stabilit de catre Dorin Goga, in ultimele minute ale partidei (88).

Cu victoria de ieri, Universitatea Cluj se califica astfel in turul 4 al Cupei Romaniei la fotbal, care va avea loc in 3-4 octombrie 2017.