News Flash:

Buna Ziua Cluj angajeaza: Redactor-Colaborator si Agent de publicitate

23 Octombrie 2013
4352 Vizualizari | 0 Comentarii
Redactor-Colaborator pentru zona Clujului

CANDIDATUL IDEAL:

Ca redactor, trebuie sa bifati cat mai multe din cerintele de mai jos:
- folosirea corecta a limbii romane;
- capacitate de redactare corecta a articolelor;
- eficienta, atentie la detalii, creativitate, initiativa si capacitate decizionala;
- capacitate de a cauta si gasi informatii importante si de a le prezenta in mod relevant, clar si coerent;
- capacitate de analiza si sinteza, de a extrage cuvinte cheie;
- experienta in redactare de texte originale;
- cunoasterea mediului online si, optional, a notiunilor de social media si networking;
- studii in domeniu finalizate sau in curs de finalizare

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

- propune subiecte pentru articole sau le realizeaza conform solicitarilor;
- redacteaza, corecteaza, opereaza modificarile primite si preda articolele la termenul stabilit;
- mentine relatiile cu diverse surse de informare;
- participa la diverse evenimente si conferinte de presa.

Cu urmatoarele beneficii:
- program flexibil;
- oportunitatea dezvoltarii unei cariere in mass-media;
- publicarea articolelor se va face sub semnatura proprie sau sub cea dorita de solicitant si in functie de tipul materialului redactat;
- experienta in redactarea de articole si un plus la CV;
- imagine pozitiva, prin desfasurarea unor activitati de responsabilitate sociala si chiar in proiecte de pionierat;

Agent de publicitate

- prezentarea si promovarea serviciilor in mod profesional
- identificarea si dezvoltarea portofoliului de clienti
- mentinerea legaturii cu clientii

Cerinte
- studii medii/superioare; experienta in vanzari constituie avantaj
- excelente abilitati de comunicare
- cunoasterea mediului de afaceri din Cluj
- dinamism, spirit de echipa, cunostinte IT generale
- capacitate organizatorica

Cv-urile le puteti trimite la adresa de mail stiri•bzc.ro
Daca ti-a placut articolul, te asteptam si pe pagina de Facebook.

redactor-colaborator

Din aceeasi categorie

Mica publicitate