CFR Cluj a spulberat Gazul si trece pe locul 4 in campionat. Vezi rezumatul partidei - FOTO, VIDEO

27 August 2014
785 Vizualizari | 0 Comentarii
CFR Cluj a reusit o victorie de senzatie ieri seara, reusind sa o invinga pe Gaz Metan Medias cu scorul de 4-1, desi fusese inintial condusa inca din minutul 16. Cu aceasta victorie, echipa clujeana trece pe locul 4 in Liga 1, fiind la doar 2 puncte de Astra Giurgiu si Steaua Bucuresti, si la 3 puncte de liderul Petrolul Ploiesti.

Echipele de start:

CFR Cluj: Felgueiras, Susic, Larie, Rada, Camora, Muniru, Monroy, Deac, Jakolis, Tade, Guima.
Rezerve: Amadio, Tiago Lopes, Cornel Ene, Christian, Ivanovski, Paun, Costea

Gaz Metan Medias: Plesca, Cetu, Trtovac, Muth, Szilagyi, Roberto, Todea, Tahar, Petre, Figliomeni, Buziuc

Rezerve: Buchta, Mijdragic, Buzean, Enescu, Avram, Llullaku, Roman

Rezumatul partidei:

Min 90+3 Final de meci

Min 87: GOOOL CFR! Tade marcheaza, scapat liber in fata portii (Vezi video jos)

Min 84: Muth este eliminat dupa un fault dur asupra lui Ivanovski

Min 82: Ratare mare a lui Deac, care suteaza peste poarta

Min 76: Felgueiras apara penalty-ul lui Tahar (Vezi jos video)

Min 75: Penalty Gaz Metan! Larie primeste cartonasul galben

Min 70: Guima ii lasa locul lui Ivanovski

Min 69: Ultima schimbare la Gaz Metan: Enescu intra in locul lui Todea

Min 67: GOOOL CFR! Tade transforma cu siguranta penalty-ul! (Vezi jos video)

Min 66: Penalty pentru CFR! Szilagy vede un cartonas galben pentru un hent comis in careu

Min 63: Dulca face a doua schimbare: Roman intra in locul lui Buziuc

Min 60: Inca o schimbare la CFR: Muniru ii lasa locul lui Christian

Min 57: Schimbare la Gaz Metan: Iese Romeo, intra Llullaku

Min 56: Sut la coltul scurt al lui Tade, Plesca respinge

Min 56: Larie suteaza pe langa poarta

Min 52: GOOOL CFR! Guima se lupta bine pentru minge, iar Larie profita, inscriind in poarta mediesenilor (Vezi jos video)

Min 47: CFR-ul incepe tare aceasta repriza. Costea este servit bin in careu, dar loveste gresit mingea

Min 46: A inceput repriza secunda

Min 46: Florin Costea intra in locul lui Jakolis

Min 45+1: Final de prima repriza

Min 41: GOOOOL CFR! Guima marcheaza in cele din urma din a treia incercare (Vezi jos video)

Min 39: Ratare uriasa a lui Guima, care reia cu capul putin pe langa poarta lui Plesca

Min 38: Buziuc primeste si el cartonasul galben dupa un duel cu Ionut Rada

Min 35: Muniru vede cartonasul galben

Min 26: Ciprian Petre isi incearca norocul de la mare distanta si este aproape de a-l surprinde pe Felgueiras, care respinge cu greu in corner

Min 16. GOOOL GAZ METAN! Ciprian Petre inscrie spectaculos, cu un sut de la 16 metri (Vezi jos video)

Min 14. Ocazie mare pentru Guima, care trimite mingea in bara dupa o lovitura de cap (Vezi jos video)

Min 9. Figliomeni este gasit liber in careul clujenilor, dar incearca o executie spectaculoasa ce trece departe de poarta

Min 7. Muniru trage de la 35 de metri, insa mingea se duce mult pe langa poarta

Min 4. Guima ii centreaza bine lui Tade, a carui lovitura de cap trece pe langa poarta