Danezii o ridica in slavi pe Cristina Neagu dupa victoria Romaniei de la Campionatul Mondial de handbal

17 Decembrie 2015
579 Vizualizari | 0 Comentarii
Cristina Neagu
Invinsi de Romania in sferturile de finala ale Campionatului Mondial de handbal feminin chiar la ei acasa, danezii au recunoscut superioritatea Cristinei Neagu.

Selectionerul Danemarcei, Klavs Bruun Jorgensen, a admis ca echipa sa nu a reusit sa gaseasca solutiile pentru a o bloca pe Cristina.

"Suntem, cu siguranta, dezamagiti. Nu ne-am regasit ritmul de joc si am avut multe probleme cu Cristina Neagu, care a facut un meci fantastic", a declarat selectionerul danez imediat dupa meciul cu Romania.

Nationala feminina de handbal a Romaniei a obtinut o calificare magnifica in semifinalele Campionatului Mondial din Danemarca.

In sferturile de finala, "tricolorele" au trecut chiar de tara gazda, scor 31-30, la capatul unei partide care a avut nevoie de prelungiri.