Dansatorii turdeni pe podium la Cupa Latino Angels si la Cupa Mystic. Vezi cine sunt castigatorii

7 Iunie 2015
639 Vizualizari | 0 Comentarii
Doua perechi de dansatori de la clubul Potaissa Turda au urcat pe podium la Cupa Latino Angels, competiție ce a avut loc in 30 mai, la Dej. Astfel, perechea Dragos Costisor - Adelina Pacuraru s-a clasat pe primul loc la Open Basic Latino 16 - 35 de ani si la Open Basic Standard 16 - 35 de ani. O treapta mai jos, la Open Basic Latino 16 - 35 de ani s-a clasat echipa formata din Szekely Bogdan si Izabela Pastor. Dintre cele patru echipe de la clubul turdean, care au participat la Cupa Latino Angels, perechea Razvan Nicola - Irina Lazar s-a clasat pe locul 4, la pregatitoare 10 - 11 ani, un dans si pe locul 6 la pregatitoare 10 - 11 ani, doua dansuri, iar echipa formata din Rares Ghica si Daria Puca a obținut locul 7 la pregatitoare 10 - 11 ani, doua dansuri.

La Cupa Latino Angels au participat 306 perechi de dansatori.Alte trei perechi de dansatori de la clubul Potaissa Turda au participat, in perioada 30 - 31 mai, la Cupa Mystic - Concurs Național Ranking, ce a avut loc la Resița. Toate cele trei echipe de dansatori de la clubul turdean s-au calificat in finalele competisiei. Astfel, perechea Rares Sarosi - Maria Crisan s-a clasat pe locul 3, la calasa Hobby 10 - 11 ani, iar echipa Daniel Dabija - Iris Berekmeri s-a clasat tot pe ultima treapta a podiumului la pregatitoare 10 - 11 ani, doua dansuri si pe locul 6, la pregatitoare 10 - 11 ani, trei dansuri. Cea de a treia echipa de la Potaissa Turda, format din Raul Petric - Iulia Mucea  s-a clasat pe locul 6, la clasa E 14 - 15 ani. La Cupa Mystic s-au inscris 260 de perechi.

Ultima competiție din acest sezon la care vor participa dansatorii turdeni va avea loc in 6 iunie la Sebes.