Dansatorii turdeni pe podium la Cupa Latino Angels si la Cupa Mystic. Vezi cine sunt castigatorii

pesti
Doua perechi de dansatori de la clubul Potaissa Turda au urcat pe podium la Cupa Latino Angels, competiție ce a avut loc in 30 mai, la Dej. Astfel, perechea Dragos Costisor - Adelina Pacuraru s-a clasat pe primul loc la Open Basic Latino 16 - 35 de ani si la Open Basic Standard 16 - 35 de ani. O treapta mai jos, la Open Basic Latino 16 - 35 de ani s-a clasat echipa formata din Szekely Bogdan si Izabela Pastor. Dintre cele patru echipe de la clubul turdean, care au participat la Cupa Latino Angels, perechea Razvan Nicola - Irina Lazar s-a clasat pe locul 4, la pregatitoare 10 - 11 ani, un dans si pe locul 6 la pregatitoare 10 - 11 ani, doua dansuri, iar echipa formata din Rares Ghica si Daria Puca a obținut locul 7 la pregatitoare 10 - 11 ani, doua dansuri.

La Cupa Latino Angels au participat 306 perechi de dansatori.Alte trei perechi de dansatori de la clubul Potaissa Turda au participat, in perioada 30 - 31 mai, la Cupa Mystic - Concurs Național Ranking, ce a avut loc la Resița. Toate cele trei echipe de dansatori de la clubul turdean s-au calificat in finalele competisiei. Astfel, perechea Rares Sarosi - Maria Crisan s-a clasat pe locul 3, la calasa Hobby 10 - 11 ani, iar echipa Daniel Dabija - Iris Berekmeri s-a clasat tot pe ultima treapta a podiumului la pregatitoare 10 - 11 ani, doua dansuri si pe locul 6, la pregatitoare 10 - 11 ani, trei dansuri. Cea de a treia echipa de la Potaissa Turda, format din Raul Petric - Iulia Mucea  s-a clasat pe locul 6, la clasa E 14 - 15 ani. La Cupa Mystic s-au inscris 260 de perechi.

Ultima competiție din acest sezon la care vor participa dansatorii turdeni va avea loc in 6 iunie la Sebes.