FABULOS! Messi a mai doborat un record incredibil

1 Aprilie 2013
1559 Vizualizari | 0 Comentarii
Lionel Messi
Lionel Messi s-a facut frate cu recordurile in acest sezon si nu da semne ca s-ar opri. În actuala etapa din campionatul Spaniei, Leo Messi a reusit sa adauge la salba de recorduri înca unul, devenind astfel primul jucator care înscrie împotriva tuturor adversarilor din Primera Division într-un singur sezon. Toate celelalte echipe din Spania au primit gol de la Messi în acest sezon, doar Celta Vigo a scapat nepedepsita. Asta doar pâna sâmbata, când argentinianul a marcat golul sau cu numarul 43 pentru Barcelona.

Reusita lui Messi nu a adus si victoria pentru Barca, care a terminat la egalitate meciul cu Celta Vigo, scor 2-2. Insa a deschis scorul pentru gazde, iar Telo a egalat pentru catalani pâna la pauza. Golul lui Messi a venit în minutul 73, dar cu doua minute înainte de final Oubina a adus egalarea pentru Celta Vigo.